Film “Karolina”

Projekt ukończony powodzeniem!

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenia powstał film inspirowany życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny Kózkówny. Gratulujemy!

O czym jest film "Karolina"?

Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki, kończą liceum filmowe. Gdy nauczyciel podsuwa im temat egzaminacyjnej etiudy filmowej, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić! Chcąc nie chcąc, wyruszają do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna…

W filmie występują m.in:
Marlena Burian, Jerzy Trela, Dorota Pomykała, Piotr Cyrwus, Jacek Lecznar, Maciej Słota, Anna Radwan

Rok produkcji: 2014

Jak wyglądało zaangażowanie Stowarzyszenia Rafael?

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenie nawiązało współpracę z producentem wykonawczym filmu, który wykonał dzieło. Na czele przedsięwzięcia stanął reżyser Dariusz Regucki.

Poza zgromadzeniem środków na powstanie filmu, Stowarzyszenie aktywnie wspierało proces produkcyjny, promocję oraz dystrybucję filmu. Dzięki działaniom podjętym z polskim dystrybutorem filmu, projekt uświetniła znakomita premiera z udziałem twórców, zaproszonych gwiazd oraz Mecenasów i Darczyńców.

Film do dnia dzisiejszego miał swoją dystrybucję kinową oraz na płytach DVD i platformach VOD.

Efektem długofalowym projektu jest podwojenie liczby odwiedzających Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, o czym poinformował Ks. Zbigniew Szostak - Kustosz Sanktuarium.

Co możesz teraz zrobić?