Festiwal Filmowy Arka 2016 już w grudniu!

Festiwal Filmowy Arka 2016 już w grudniu – 4 dni, 8 miast, 12 ciekawych tytułów!

ARKA 2016 to festiwal filmowy dedykowany promocji światowej kinematografii o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych.

W obecnym świecie, dla widzów wychowanych w kulturze obrazu, film jest tą dziedziną sztuki, która w najlepszy sposób opisuje rzeczywistość. Jak każde dzieło sztuki ma pomóc w zrozumieniu świata, człowieka, a także własnych zachowań, wyborów, czy postaw. Poprzez obraz filmowy oddziałujemy nie tylko na wrażliwość odbiorcy, ale również kształtujemy jego umiejętności analityczne stanowiące podstawę do reprodukcji kultury i komunikacji międzypokoleniowej.

W ramach festiwalu, który zagości na cztery dni aż w ośmiu polskich miastach, będzie można nie tylko obejrzeć 12 filmów długometrażowych, ale uczestniczyć w spotkaniach z twórcami lub obejrzeć ciekawą wystawę multimedialną.

Festiwal w Warszawie, Siedlcach, Rzeszowie, Poznaniu, Katowicach, Nowym Sączu, Lublinie odbędzie się w dniach 8-11 grudnia 2016, zaś w Krakowie ARKA 2016 zaczyna się dzień wcześniej, bo już 7 grudnia i kończy 10.

Więcej szczegółów oraz program festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwalarka.pl.